Haber

Depremzedelere yardım edeceğim’ diyerek Facebook’tan para isteyen zanlı tutuklandı

Sosyal medya hesabı Facebook’ta deprem bölgesinde olduğu ve acil maddi yardım istediği teziyle gözaltına alınan Erhan Başzurna (37) “dolandırıcılığa teşebbüs” hatasından tutuklandı.

İddiaya göre zanlı Erhan Başzurna, deprem bölgesinde olmadığı halde orada olduğunu ve depremzedelere yardım edeceğini ve acil maddi yardıma ihtiyacı olduğunu Facebook hesabından paylaştı. IBAN numarasını paylaşan zanlının menfaat sağlamaya çalıştığı belirlendi. Polis tarafından yaptığı paylaşımların ekran görüntüleri alındı. Gözaltına alınan zanlı polis, ifadesinde yazıyı yazarken alkollü olduğunu, bu yazıyı neden yazdığını bilmediğini, hesabında parası olsaydı deprem bölgesindeki insanlara yardım edeceğini ve dolandırıcılık niyeti yoktu.

BAŞVURUP SERBEST BIRAKILMAK İSTEDİ İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na sevk edilen Erhan Başzurna’nın tutuklanması talep edildi. İstanbul 6. Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edilen zanlı Başzurna’nın temizlikçi olduğunu ifade ederek, “Olay sırasında alkollüydüm. Hap kullandım. Herkesten özür dilerim, tahliyemi talep ediyorum. ” Mahkeme, zanlı Başzurna’nın suçun niteliği ve niteliği göz önünde bulundurularak “bilgi sistemlerini, bankaları ve kredi kuruluşlarını araç olarak kullanarak dolandırıcılığa teşebbüs” suçundan, depreme yardım amacıyla para toplamaya çalışmaktan ve sanık Başzurna’nın tutuklanmasına karar verdi. hatasını kabul ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu