Haber

Çadırlar Gaziantep Nurdağı’ndaki köylere ulaştı

GAZİANTEP’in Nurdağı ilçesinde köylülerin günlerdir beklediği çadırlar geldi. Elektriğin kesildiği köye askerler ilaç getirdi.

Nurdağı’nda köylülerin beklediği yardım Gökçeada başta olmak üzere birçok köye ulaştı. Afet bölgesinin öncelikli ihtiyacı olan barınma sorununu çözmek için çadırlar kuruldu. Elektrik ve suyun olmadığını belirten köylüler, sağlıklı bir yaşam alanı oluşturmak için de su ve elektrik talep etti. Köye askerler tarafından hastalar için ilaç getirildi.

“SU VE ELEKTRİK YOK”

Depremi yaşayan köylülerden Hatice Dinç, “Deprem bizi yere fırlattı. Sertçe aşağı indik. Kapının altında durdum sonra daha şiddetli sarsıldı. Aşağıya indim. Farkında bile olmadım.” kızım içeride yatıyordu.Depremin ertesi günü kalkıp tekrar eve gittim orada buzağım oldu.Gittim merdivenden düştüm kolumu kırdım. Burada su ve elektrik yok” dedi.

“DAĞIN SUYUNU BURAYA BAĞLADIK” Fatma Tükenmez, “Çok şükür çadırlarımız var ama o ilk günü unutamıyoruz. Çok kötüydü. Kurtulduk ama dışarı çıktığımızda bütün komşular bağırıyordu. , ‘Bana yardım et’. Hatırlamak istemiyorum. Tanrım, suyumuz yok, buradaki dağdan suyu çekiyoruz, ortak kullanıyoruz, Banyoya ihtiyacımız var, banyomuz yok. İmkanı var. Banyo yapmadan çok zorlanıyoruz” dedi Sultan Güler. Yardım ettiler. Allah razı olsun” dedi.

– Gaziantep

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu