Haber

Konyalı bisiklet tutkunları fidanları toprakla buluşturdu

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin 11 Kasım Ulusal Ağaçlandırma Günü kapsamında düzenlediği program için bir araya gelen Konyalı bisiklet severler, özel bisiklet römorklarıyla taşıdıkları fidanları dikti.

Program için Tarihi Meram Köprüsü önünde toplanan bisiklet severler, fidanları Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Tatlı Su Kaynakları Havzası Ağaçlandırma Alanı’na taşıdı. Renkli görüntülere sahne olan programda fidanların taşınması için özel bisiklet römorkları da kullanıldı.

Ağaçlandırma alanına ulaşan Konyalı bisiklet severler, bisikletlerine yükledikleri fidanları toprakla birlikte dikti. Fidan dikim programı fidanların özenle dikilip sulanmasıyla sona erdi.

Programa ailesiyle birlikte katılan bir bisikletçi, bisiklet sürme ve fidan dikmeyi birleştiren programı beğendiklerini kaydetti.

Fidan dikmenin önemine dikkat çeken bir diğer bisikletçi ise, “Fırsat buldukça ağaç dikmeliyiz. Ağaçlar bir ülke için, bir şehir için, bir ülke için çok değerlidir.” İfadesini kullandı.

İlk kez fidan dikimi yapan minik bisikletçi, babasıyla birlikte fidanları bisikletlerine yükleyip yola çıktıklarını, tarlaya ulaştıktan sonra fidanları dikerek onlara su verdiklerini ve çok memnun kaldığını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu