Haber

İzledikten Sonra Hayata Bakış Açınızı Değiştirecek Motivasyon Veren 13 Spor Filmi

Spor bazıları için gerçekten bağımlılık yaratan bir tutkudur! Vücudunun sınırlarını zorlamak ve kendisinin en fit versiyonu olmak isteyenler bu filmleri izlerken motivasyonun doruklarını yaşayabilir! ?

13. Kazanmak bir sanattır: Moneyball

Türkiye’de Kazanma SanatıFilm ismiyle vizyona giren film, daha vizyona girmeden önce başrollerinde Brad Pitt ve Jonah Hill’in yer almasıyla gönülleri fethetmişti.

Astronomik bütçelere sahip grupların strateji, disiplin ve motivasyonla nasıl başa çıkılacağını çarpıcı bir şekilde gösteren film, sporseverlerin de gönlünü fethetmeyi başardı.

12. Depresyondan zirveye uzanan hikaye: Sindirella Adam

Egzersiz yapmak için biraz motivasyona ihtiyacınız varsa bu sinema size beklediğinizden çok daha fazlasını verebilir! ?

Adeta bir masal hikayesi olan film, adından da anlaşılacağı gibi Jim Braddock’un gerçek hikayesini anlatıyor. Büyük Buhran sırasındaki yoksulluktan şampiyon olmak için gelen Braddock’un azmi ve kararlılığı, içinizdeki gerçek potansiyeli görmenizi sağlayabilir!

11. Futbol tutkunu olanlar için: Gol! ️⚽️

Tüm çocukluğunu futbolcu olma hayaliyle geçiren, futbol aşkıyla İngiltere’ye giden Meksikalı bir gencin hikayesini anlatan film, macera dolu sahnelerinin yanı sıra duygusal sahneleriyle de futbolseverleri büyülemeyi başarıyor. Goal Trilogy’nin devam filmlerinin çekilmesine şaşmamalı!

10. İzlerken kemerlerinizi bağlamak isteyebilirsiniz: Tartışmasız

Şampiyon bir boksör olan Buz Adam, talihsiz bir şekilde hapsedildikten sonra yasadışı boks turnuvalarının ortasında kaldığını fark eder. Ancak öğrendiği ilk şey, bir hapishanenin iki şampiyon için çok küçük olduğudur!

4 filmlik serinin devam filmleri ilk filmin ününü geçmeyi başarıyor. Dikkatli olun, bazı sahneleri izlerken hayal gücünüzün sınırlarının aşıldığına şahit olabilirsiniz! ?

9. Bu hareketleri asla evde denemeyin: Shaolin Futbolu ?

Kaptan Tsubasa ile büyüyen çocukları beyazperdeye kilitleyen bu sıra dışı film, aynı zamanda hayal gücünüzü zorlayacak hareketler de içeriyor.

Kung fu ve futbolun bir araya geldiği, rekabetin arttığı filmi izledikten sonra yapabileceğiniz ilk şey spor salonunda veya yeşil alanlarda biraz nefes almak olacaktır. Bol bol güleceğinizi söylemeyi unutmayalım. ?

8. Hayatımın Oyunu: Beckham Gibi Bük

Futbol efsanesi Beckham gibi tek hayali büyük bir futbolcu olmak olan Hintli genç bir kızın hikayesini anlatan film, onun hayallerinin peşinden giderken çıktığı güçlü ve keyifli yolculuğu gözler önüne seriyor. Motivasyona ihtiyacınız varsa, tüm zorluklara göğüs germeyi başaran Jess’in hikayesi tam da aradığınız şey olabilir. ?

7. Tutku, özveri, yetenek ve azim: Milyon Dolarlık Bebek

İzlerken pek çok farklı duyguyu doruklarında yaşayacağınız ama en önemlisi heyecanı ve tutkuyu iliklerinizde hissedeceğiniz bir film olan Milyon Dolarlık Bebek, Oscar Ödül Töreni’nde adeta gösteri gibi bir performans sergileyerek birçok ödül kazandı.

Efsanevi dövüş eğitmeni Frankie Dunn ile boks öğrenmek isteyen genç Maggie Fitsgerald’ın hikayesini anlatan filmi izlerken “pes etmek” kelimesinin anlamını unutabilirsiniz.

6. Mucize

Sovyetlere karşı hiç şansı olmadığı düşünülen Amerikan Hokey Takımının zorluklara meydan okuyan çabasını konu alan film, sizi yerden yere zıplatacak inişli çıkışlı bir yolculuğa sahip. Hangi sporu severseniz sevin, bu filmi izledikten sonra siz de bir hokey hayranı olabilirsiniz!

5. Uzaklaşan Boğa

Bizim ülkemizde Kızgın boğaİsmiyle vizyona giren ve Robert de Niro’nun eşsiz performansıyla zirveye çıkan film, öfkesini kontrol etmekte zorlanan bir boksörün çarpıcı, acımasız ve macera dolu hayat hikayesini konu alıyor.

4. Çok eğleneceksiniz: Titanları hatırlayın

Koltuğunuzdan kalkıp kendi hayatınızda yeni zaferlere doğru ilerlemek istiyorsanız Koç Boone’un size verecek güçlü bir mesajı olabilir.

Irkçılığın zirveye çıktığı bir dönemde her türlü zorluğun üstesinden gelerek takım ruhunu yaratan ve kazanma azmini körükleyen Boone, hayata, spora ve başarıya bakış açınızı kökten değiştirebilir. ?

3. Disiplin, disiplin, disiplin: Koç Carter ?

Eski bir basketbolcunun mezun olduğu okula bu kez antrenör olarak geri dönüş hikayesini anlatan film, başarının sadece sahada elde edilmediğini ortaya koyuyor. Takım ruhunun, kanın, terin ve gözyaşlarının iç içe geçtiği, hayatın her alanına dokunduğu bu filmi izledikten sonra sevdiğiniz spora olan tutkunuz başka bir boyuta ulaşabiliyor!

2. Bir anda kendinizi eğitim alırken bulabilirsiniz: Karate Kid ?

Yeni okul arkadaşları tarafından zorbalığa uğrayan ve bir çözüm arayan Daniel’in hayatı, dövüş sanatları ustası Bay Bay’ın hikayesine dönüşür. Miyagi ile tanıştıktan sonra işler farklı ilerleyecektir.

Sinema tarihinin unutulmazları arasında yer alan Karate Kid filminde zirveye giden yolda kararlılığın, tutarlılığın ve plana bağlılığın ne kadar değerli olduğunu bir kez daha anlayacaksınız.

1. Tek nefeste izlenebilecek efsane dizi: Rocky

Küçük bir kulübün işçi sınıfı boksörü Rocky Balboa’nın şampiyonluğa uzanan macerasını konu alan film, bizi sinema tarihinin en ikonik karakterlerinden biriyle tanıştırdı.

Bugün itibarıyla 6’sı Rocky Balboa, 3’ü Adonis Creed’i konu alan 9 filmlik seri, efsane müzikleriyle bile motivasyonunuzu yükseltmeye yetiyor!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu