Yaşam

Herkes Ondan Bahsediyor: Gizemli Konulu Netflix Dizisi “Léa’nın 7 Hayatı”

Merhaba. Netflix’in geçtiğimiz yıl yayınladığı Fransız dizisi 7 Lives of Léa son zamanlarda oldukça popüler hale geldi. Doğaüstü senaryosu, gizemli konusu ve geri dönüşlerle dizi, dizi alemine bambaşka bir soluk getiriyor. Peki Léa’nın 7 Hayatı dizisinin konusu nedir, dizide hangi oyuncular yer alıyor ve sosyal medya kullanıcıları dizi hakkında ne düşünüyor, gelin hep birlikte görelim!

Netflix son yıllarda izleyicilerin severek izleyeceği harika diziler çıkardı. Bunlardan biri, doğaüstü ve gizemli olayların bol olduğu The 7 Lives of Léa’dır.

2022 yılında platformda yayın hayatına başlayan Fransız yapımı dizi artık hem oyuncuların performansları hem de şaşırtıcı ve gizemli konuşmasıyla adından söz ettiriyor.

Dizi, Nataël Trapp’ın ‘Les 7 Vies de Léo Belami’ romanına dayanıyor ve Charlotte Sanson tarafından yaratıldı.

1999 doğumlu Fransız aktris Raïka Hazanavicius, dizinin başrolünde oynayan Léa karakterini canlandırıyor. Hazanavicius, Coupez! (Kes!) filmiyle başarılı bir oyuncu olacağını gösteren genç ve yeni yıldızlardan biridir.

Dizide Ismaël karakterini 24 yaşındaki genç Fransız aktör Khalil Ben Gharbia canlandırıyor.

Gösterinin konusu oldukça sıra dışı. Tüm hikaye, ana karakter Léa’nın 2021 yılının Haziran ayında nehir kenarında bir açık hava partisinde bir cesetle savaşmasıyla başlar. Bu olayın ertesi günü, 30 yıl önce Ismaël adlı genç bir adamın cesedinin içinde uyanır.

Ertesi gün yine kendi bedeninde uyanır ve nehir kenarında bulduğu cesedin Ismaël’in bedeni olduğunu anlar. Bu uyku ve uyanma süreci 7 gece tekrarlanır ve Léa 1991 yılının Haziran ayında geldiğinde aslında 7 farklı insanın cesetlerinde yaşadığını fark eder.

Dizinin ilerleyen bölümlerinde Léa, bu kişilerin Ismaël ile bir teması olduğunu fark eder ve bir şekilde Ismaël’in ölümünü engellemeye çalışır.

Bol sahneli, dönem müzikli ve o dönemin gençlik atmosferini yansıtan Léa’nın 7 Lifetime’ı 90’lı yıllara dönüşüyle ​​gerçekten sıra dışı bir yapım. 7 bölümden oluşan ilk bölümün ardından dizinin hayranları 2. bölümün de gelmesini merakla bekliyor.

İşte dizi hakkında sosyal medya kullanıcılarının yaptığı bazı yorumlar:

?

?

?

?

?

?

Bonus: Seçim sonrası biz ?

İzlediğinizde sizi geçmişe götüren bu dizi hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlara göz atın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu