Ekonomi

Airfryer ve robot elektrikli süpürgeler hakkında yeni karar!

İthalatta gözetim uygulamasına ilişkin 2023/7 sayılı Tebliğde değişiklik yapan Tebliğ Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Tebliğ ile 23 Mart’ta yayınlanan açıklama ile robot süpürgeler ve airfryer’lar da dahil olmak üzere bazı elektrikli ev aletleri için uygulamaya konulan gözetim uygulaması, zaman içinde yapılan değişiklikler iptal edilerek ilk haline getirildi.

23 Mart’ta Resmi Gazete’de yayımlanan İthalatta Gözetim Uygulanmasına İlişkin Tebliğ ile lansmanı yapılan ve 29 Mart’ta yayınlanan aynı isimli açıklamayla gözetim uygulamasından kaldırılan bu cihazlar, gözetim kapsamına alındı. bire bir birim fiyat ile uygulama. Bu kapsamda gümrük kıymeti 100 doların altında olan airfryerların ithalatında denetim uygulaması yeniden başlatıldı.

Ayrıca Tebliğ ile dizel araçlarda kullanılan ön ısıtmalı ısıtıcılar, gümrük listesinin 8516. maddesinde yer alan “birim gümrük değeri 40 dolardan az olan diğer ısıtıcılar ve sobalar”a uygulanan denetim uygulamasının dışında tutulmuştur. tarife istatistikleri durumu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu