Haber

Yeni Zelanda’da Çin restoranlarına baltalı saldırı: 4 kişi yaralandı

Yeni Zelanda’da Çin restoranlarına düzenlenen saldırıda 4 kişi yaralandı. Auckland’daki Çin restoranlarında şüpheli bir kişinin müşterilere baltayla saldırdığı iddia edilen olayı anlatan görgü tanıkları, zanlının dün yerel saatle 9.00 sıralarında bir restorana girerek insanları darp etmeye başladığını söyledi. Yerel basına konuşan tanıklar, saldırganın ‘çekiç benzeri bir nesne’ de dahil olmak üzere başka silahları olduğunu kaydetti.

BBC’den Tom Housden’ın haberine göre saldırıyla ilgili açıklama yapan Yeni Zelanda polisi olay yerinde bir kişinin gözaltına alındığını bildirdi. ‘Ağır yaralama’ ile suçlanan zanlının adı ve yaşı hakkında bilgi paylaşılmadı. Polis, saldırının ırkçı saiklerle gerçekleşmiş gibi görünmediğini ve münferit bir olay olarak değerlendirildiğini kaydetti.

‘SİTE SAVAŞ ALANI GİBİYDİ’

Polis, saldırıda yaralanan ve hastanede tedavi altına alınan 3 kişinin durumlarının iyi olduğunu açıkladı. Albany’deki Zhangliang Malatang, Yues Dumpling Kitchen ve Maya Hotpot’taki saldırılarla ilgili konuşan bir restoran çalışanı, saldırının “herhangi bir uyarı yapılmadan başladığını” ve saldırganın “çekiç benzeri bir nesneyi aniden çekip orada oturanlara saldırdığını” söyledi. masa.” Restoranda çalışan bir şef, sahneyi “Savaş alanı gibiydi” olarak nitelendirdi.

RNZ’ye konuşan bir bayan da arkadaşına arkadan baltayla saldırıya uğradığını söyledi. Buna göre saldırgan arkadaşına bir daha vurmadan önce bir kişi “Ne yapacaksın? Ne yapıyorsun?” ağladı. Polis, olayın arkasındaki nedeni açıklamadı. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu