Ekonomi

Yabancı oylarında son durum: 1 milyon 153 bin 842 oy kullanıldı

Türkiye, 28 Mayıs’ta yapılacak ikinci tur seçimlere hazırlanıyor. İkinci turda Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu ile Cumhur İttifakı adayı Tayyip Erdoğan yarışacak.

Yurtdışında oy kullanma 20 Mayıs’ta başladı. Temsilciliklerde uzun kuyruklar oluşurken, birçok ülkede sandıklar kapatıldı.

Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) 28 Mayıs’ta yapacağı seçim için Türkiye’nin 73 ülkedeki 151 temsilcisinin bulunduğu 167 noktada sandık kuruldu.

Yurt dışı temsilciliklerde bugün başlayan oy verme işlemleri 24 Mayıs’a kadar, gümrüklerde ise 28 Mayıs saat 17.00’ye kadar devam edecek.

Bosna-Hersek, Karadağ ve Sırbistan’da 2. tur oylama sona erdi

Türkiye’de 28 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı Seçiminin ikinci varyantı, Batı Balkan ülkeleri Bosna Hersek, Karadağ ve Sırbistan’da oy kullanma süreci sona erdi.

Bosna-Hersek’teki Türk seçmenler, 20-21 Mayıs tarihlerinde Saraybosna Büyükelçiliği ile Mostar ve Banja Luka Başkonsolosluklarında açılan sandıklarda oy kullandı.

Yerel saatle 22.00’de oy verme işlemlerinin sona ermesinin ardından sandıklar kapatıldı.

Çekya, Macaristan, Slovakya ve Malta’da oy verme süreci sona erdi

Türkiye’de 28 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı Seçimi’nin ikinci versiyonu için Çekya, Macaristan, Slovakya ve Malta’da oy verme süreci sona erdi.

Güney Afrika’da oylama sona erdi

Güney Afrika Cumhuriyeti’nde Türkiye’de Cumhurbaşkanlığı Seçimi’nin ikinci turu için oy verme işlemi sona erdi.

Güney Afrika’da seçmenler, 21-22 Mayıs tarihlerinde Türkiye’nin Pretoria Büyükelçiliği ve Cape Town Başkonsolosluğu tarafından kurulan sandıklarda oy kullandı.

haber-kestel.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu