Haber

Toplantının detayları basına sızdı! Kılıçdaroğlu, İmamoğlu’nun “değişim” talebine, “Sürece birlikte bakacağız” yanıtını verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın galip geldiği seçimlerin ardından CHP’de taşlar yerinden oynamaya başladı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu oyİstifa davetlerine kulak asmayan CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, yenilgisinin ardından ‘değişim’ ateşini yakarken, kamuoyunun tepkisine de “Herkes bilsin ki kaptan olarak gemiyi sağ salim limana götüreceğim” yanıtını verdi. .

İMAMOĞLU DEĞİŞİM TALEBİNİN İLİŞKİLERİNİ AÇIKLADI

Bu gelişmelerin ardından dün Çankaya Belediyesi Ahlatlıbel tesislerinde İmamoğlu ve Kılıçdaroğlu arasında dikkat çekici bir görüşme yaşandı. Kulise yansıyan bilgilere göre İmamoğlu, yaklaşık 2 saat süren görüşmede Kılıçdaroğlu’na ilişkileri ve değişiklik talebi önerilerini anlattı. İmamoğlu’nun doğrudan kendi adaylığını yükseltmediği ancak seçimlerin yeni bir kişinin başkanlığında yapılmasını önerdiği belirtildi.

KILIÇDAROĞLU’YA “PIAD DEĞİŞİM” ÇAĞRISI

Görüşmede İmamoğlu, Salı günkü grup toplantısında Kılıçdaroğlu’nun “Değişimin önünü açacağım” sözlerini bir kez daha hatırlatarak, değişime öncülük etmesini istedi. Ekrem İmamoğlu, aksi takdirde İstanbul’un yerel seçimlerde kaybedilmesinden endişe duyduğunu dile getirdi.

“BİRLİKTE GELECEĞİZ”

Hem ülke konjonktürüne hem de yaz aylarında yaşanacak kongre süreçlerine işaret eden Kılıçdaroğlu’nun, “Sürece birlikte bakacağız” yanıtı verdiği öğrenildi. Toplantının gündem maddelerinden biri de İmamoğlu hakkında açılan davalar ve siyasi yasak kararına ilişkin süreç oldu.

İKİ İSİM ARASINDA GÖRÜŞ AYRILIKLARI DEVAM EDİYOR

CHP kaynaklarına göre Kılıçdaroğlu ile İmamoğlu arasında “baba-oğul” ilişkisi çerçevesinde bir görüşme yaşandı ancak iki ismin ortasındaki görüş ayrılıkları devam ediyor. Bu anlaşmazlığın temelinde Kılıçdaroğlu’nun bir dönem daha İmamoğlu’na hizmet etmeye devam etmesi ve genel başkanlık tartışmasının yerel seçimler sonrasına bırakılma eğiliminde olmasıdır.

ADAYLIĞA DİKKATİNİ AÇIKLAYACAK

İki ismin somut bir tavır alması için henüz erken olduğu belirtilirken, İmamoğlu’nun tabandan ve parti örgütlerinden gelen değişim talebinin yansımasına göre adaylık konusundaki duruşunu netleştireceği belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu