Yaşam

Tomb Raider Animesinin Tarihi Resmen Açıklandı!

Netflix tarafından yayınlanan yeni fragman ile Tomb Raider animesinin tarihi duyuruldu. Ekim ayı, yeni bir macera ayı olacak. Detaylar haberimizde sizi bekliyor.


İlginizi Çekebilir: Lara Croft Hayranlarına Müjde! Amazon’dan Tomb Raider Dizisi Geliyor


Tomb Raider Animesinin Tarihi Netlik Kazandı

Her ne kadar Tomb Raider Japonya kökenli bir seri olmasa da, anime olarak izlemek elbette ayrı bir tat olacaktır. 2021 yılında yapılan duyurunun ardından, dizideki Lara Croft karakterin Hayley Atwell (Marvel Sinematik Evreni ve Mission: Impossible – Ölümcül Hesaplaşma) tarafından seslendirileceği de açıklanmıştı. Geçtiğimiz yıl yayınlanan fragmanı ve 2024 yılı içerisinde izleyiciler ile buluşacağı bilgisinin ardından, Netflix Geeked sırasında hem yeni bir fragman yayınlandı hem de Tomb Raider animesinin tarihi duyuruldu. Eğer herhangi bir ertelenme durumu yaşanmaz ise, Tomb Raider: The Legend of Lara Croft 10 Ekim 2024 tarihinde izlenebilecek.

Hikayeye göre Tomb Raider: The Legend of Lara Croft, Shadow of the Tomb Raider sonrasında geçiyor. Lara Croft, arkadaşlarını arkasında bırakarak, gittikçe daha da tehlikeli halen gelen maceralara tek başına atılmaya başlıyor. Ne var ki bu esnada, Çin malı bir eseri kendisi ile gizemli kişisel bağı olan bir hırsız tarafından Croft malikanesinden çalınıyor. Acilen evine dönmek zorunda kalan Lara Croft, yaşanan hırsızlık olayının ardından, rotasını dünyanın dört bir yanına gitmek zorunda kalacağı zorlu bir maceraya çeviriyor. Bu macera boyunca yolu yıllar önce unutulmuş mezarlıklardan geçirecek iken, ne tür bir kahraman olmak istediğine de karar vermek durumunda olacak.

Daha önceden Crystal Dynamics tarafından yapılan açıklama ile anime uyarlamasının hikayesinin, Shadow of the Tomb Raider ile 1996 yılında çıkan serinin ilk oyunu arasında bir köprü kuracağını söylemişti. Ayrıca son üçlemede Jonah Maiava karakterini canlandıran Earl Baylon, anime uyarlamasında yine aynı karaktere sesini verecek.

haber-balya.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu