Haber

Seyhan Belediye Başkanı Akay Jimnastik Heyetini Ağırladı

Seyhan Deprem bölgesine ziyaretlerini tamamlayan Başkan Akif Kemal Akay, Uluslararası Jimnastik Federasyonu (FIG) Lideri Morinari Watanabe, Türkiye Jimnastik Federasyonu (TCF) Lideri Suat Çelen, Başkan Yardımcısı İsmail Göktekin ve Seyhan Belediye Başkan Yardımcısı ve Adana Cimnastik İl Temsilcisi Gökhan Üney , heyeti ikamet etti. düzenlediği etkinlikte çıktı.

Sporun toplum hayatındaki önemine vurgu yapan Önder Akay, verimli topraklara sahip Adana’nın geçmişte sporda da başarılar elde etmiş bir şehir olduğunu hatırlattı. Sporun sosyal yaşamda çok önemli bir unsur olduğunu ifade eden Başkan Akay, “Cimnastik branşı da sporun vazgeçilmez branşları arasında yer alıyor. Biz cimnastikte başarılı sporcular yetiştirmek istiyoruz. Bunda da Adana’mıza yakışır bir yaklaşımımız var. sporSalonu yapmaya kararlıyız” dedi.

“CİMNASTİK SPORUNU DAHA UYGUN NOKTALARA TAŞIMAK İÇİN BİRLİKTE HAREKETE GEÇECEĞİZ”

Başkan Akay konuşmasını şöyle tamamladı:

“Cimnastiği daha iyi bir noktaya getirmek için çalışan Uluslararası Federasyon (FIG) Lideri Morinari Watanabe’ye, Türkiye Cimnastik Federasyonu Başkanı Suat Çelen’e, Başkan Yardımcısı İsmail Göktekin’e ve beraberindeki heyete teşekkür ederim. ziyaret edin ve destek olun.”

Başkan Akay’a jimnastik sporuna yaptığı katkılardan dolayı uluslararası jimnastik rozetini takdim eden Uluslararası Federasyon (İCİR) Lideri Morinari Watanabe, deprem bölgelerindeki ziyaretlerini tamamladıktan sonra kendilerini Adana’da ağırladıkları için Akay’a teşekkür etti.

Watanabe ve Çelen, “Cimnastik sporunu daha iyi noktalara taşımak için birlikte güzel projelere imza atmak konusunda fikir birliğine vardık. Destekleri için spor ve sporcularımıza teşekkür ediyoruz.”

Kaynak: ANKA / Yerel

posof-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu