Haber

Mustafakemalpaşa’da işçilere çifte bayram! %40 zam ve iyileştirme

BURSA (İGFA) –Mustafakemalpaşa Belediyesi ile Hak İş Sendikası arasında devam eden toplu iş görüşmeleri anlaşmayla sonuçlandı ve imzalar atıldı.

2023 yılını kapsayan toplu sözleşme kararlarına göre toplu sözleşme ile hak kazanan personelin ücret, sosyal hak ve ikramiyelerinde önemli iyileştirmeler yapıldı.

İmzalanan sözleşmeye göre ilk 6 ay enflasyon oranında maaş artışı yapılırken, Paklık personeline uygulanan koku primi 750 TL’ye çıktı. İkili bayram sevincini de beraberinde getiren toplu iş sözleşmesi sonucunda Ramazan Bayramı’nda 1.500 TL, Kurban Bayramı’nda ise 2 bin 500 TL ikramiye verilecek.

“İMKANLARIMIZ DAHİLİNDE EN İYİSİNİ YAPTIK”

İşçilere ve temsilcilerine gösterdikleri ortak anlayış için teşekkür eden Başkan Mehmet Kanar, “Yatırımlarımız devam ederken belediye bütçemizin elverdiği ölçüde çalışanlarımıza destek olmaya çalıştık. Hiçbir işçimizi mağdur etmiyoruz. Çalışanlarımızın emeği ve emeği sözleşmeye yansıyor.Çalışanlarımızla biz bir aileyiz ve “Onların alın teri kurumadan haklarını vermeye çalışıyoruz. Toplu iş sözleşmesi başta çalışanlarımız olmak üzere hepimize hayırlı olsun” dedi.

Hizmet İşleri Genel Başkan Yardımcısı İdris Ersoy, daha adil fiyat ve sosyal haklara sahip olmak için çaba sarf ettiklerini belirterek, emeğin ve emeğin çok büyük bir bedel olduğunu ortaya koyan Belediye Başkanı Mehmet Kanar’a teşekkür etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu