Haber

Miguel Crespo, A Milli Takım forması mı giyecek? Stefan Kuntz açık kapı bıraktı

A Ulusal Grup Teknik Yöneticisi Stefan Kuntz, Tivibu Spor’dan Çiğdem Günal’ın sorularını yanıtladı. Alman hoca, hazırlık maçları öncesi değerlendirmelerde bulunurken Miguel Crespo‘nun Ay-yıldızlı formayı giyme ihtimaline ilişkin de konuştu.

“ZAMANI GELİRSE BU HAKKINDA DÜŞÜNCE SARF EDEBİLİRİZ”

A Milli Takım Teknik Direktörü Stefan Kuntz, Miguel Crespo için yaptığı açıklamada, “Zamanı gelirse Türk vatandaşı olursa bu konu hakkında bir düşünce sarf edebiliriz.” dedi.

Stefan Kuntz’un yaptığı açıklamaların devamı şöyle:

“YARALANANLARA ŞİFA DİLİYORUZ”

“Biz de ilk etapta olayı duyduğumuzda çok üzüldük. Patlamada hayatını kaybedenlere baş sağlığı diliyoruz. Yaralananlara acil şifalar diliyoruz.

“İLK KEZ DİYARBAKIR’A GİDECEĞİZ”

İlk etapta ortak bir karar bu. Federasyon, futbolcular ve teknik ekip böyle bir karar aldı. Doğru biliyorsam, ilk defa Diyarbakır’a gideceğiz. Gaziantep de 20-25 sene sona ulusal maç görecek. Aldığımız haberlere nazaran etraftaki kentlerden de talep çok yüksekmiş. Otellerde doluluk varmış. Bu bizi mutlu ediyor. Hedefimiz oradaki Türk beşerlerine ulusal ekibi göstermek ve onlarla birlikte bu heyecanı yaşamak.

“SAYGI GÖSTERİYORUM”

Eleştiri konusunda büyük topluluklarda, birtakım taraftarların kendi oyuncularını daha sık görmek istemeleri olağan. Buna hürmet gösteriyorum. Kulüplerine sevgisini, hürmetini gösteriyor. Tenkit konusunda bunun bize nazaran yararlı tenkit olacağını görmüyoruz. Kulüplere olan bağlarını anlıyorum lakin benim göz önünde tutmam gereken oyuncuların performansları.

“GÖZLERİMİZ HEP ONUN ÜZERİNDEYDİ”

Uluslar Ligi takımlarında dikkat ettiğimiz bahis, haziran ayında ve son kampta çok fazla oyuncu rotasyonunu yapmamaktı. Uluslar Ligi’ndeki amacımıza o oyuncularla ulaşmak istedik. Onun için çok fazla değişiklik yapmadık orada. Bizim oradaki baskı durumumuz ile hazırlık maçlarındaki baskı durumu çok farklı. Arda, Emirhan, Tayyip üzere oyuncuların bu ortamda biraz daha rahat etmeleri bu maçlarda biraz daha rahat olacaktır. Bizler için değerli olan, oradaki oyuncularla da mesela Jesus ile daima irtibat halindeyiz, bu oyuncuları her vakit takip ediyoruz. Gözlerimiz daima onun üzerindeydi.

“BAZI OYUNCULARI KADROYA KATAMADIK”

Kadro belirlenirken birtakım oyuncular var, Serdar Aziz üzere, o zati bizimle bir kamp geçirdi. Ben onun neler yapabildiğini, gereksinimimiz olduğunda seve seve geleceğini bildiğimiz bir oyuncu. Öteki kamplarda sakatlık olabilir, performansı o vakte kadar bu türlü devam ederse farklı bir opsiyon olabilir. Şu an biz esasen deneme emelli birtakım durumları eklemek zorunda kaldık. Burada o nedenle birtakım oyuncuları takıma katamadık.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu