Haber

Köyceğiz’de Geleneksel Türk Okçuluğunu tanıtma çalışmaları sürüyor

Muğla’nın Köyceğiz ilçesinde Türkiye Klâsik Türk Okçuluk Federasyonu Bölge Hakemi Müberra Uçar istekli olarak Klâsik Türk Okçuluğunu tanıtma ve sevdirme çalışmalarına devam ediyor.

Bu güne kadar çok sayıda bireye ulaşan Müberra Uçar her hafta Köyceğiz Kapalı Spor Salonu yakınında bu sporu öğrenmek isteyenlere yardımcı oluyor. Uçar, tekrar okullarda da öğrencilere bu sporu tanıtma isteğini bildirmek gayesiyle Köyceğiz İlçe Ulusal Eğitim Müdürü Kerem Karahan’a ziyaret gerçekleştirdi. Türkiye Geleneksel Türk Okçuluk Federasyonu Bölge Hakemi Müberra Uçar’ı makamında kabul eden İlçe Ulusal Eğitim Müdürü Kerem Karahan, Klasik Türk Okçuluğunun bölgemizdeki geçmişi, bugünü ve geleceği hakkında bir dizi bilgi aldı.

Ziyareti pahalandıran İlçe Ulusal Eğitim Müdürü Kerem Karahan; “Geleneksel Türk Okçuluğuna gönül vermiş Müberra Uçar’a nazik ziyaretlerinden ötürü teşekkür ediyorum. Klasik Türk Okçuluğunu geliştirmek, kurumsallaştırmak, gelecek kuşaklar için sürdürülebilir hale getirmek ve okullarımızda sevdirilmesi tarafındaki çalışmaların kısa müddette ilgili öğretmen ve öğrencilerin belirlenmesi ile başlayacaktır. Çalışmalarımız sırasında dayanak olacaklarını belirtmeleri bizleri ziyadesiyle şad etti. Öğrencilerimizi yaygın spor kısımlarının dışında, kültürümüzle de özdeşleşmiş sporlara yönlendirmek gerektiği inancındayım” diyerek his ve fikirlerini lisana getirdi. – MUĞLA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu