Haber

Körfezin iki yakası bir ilkle daha birleşecek

Kocaeli için bir diğer unsur ise Ulusal Açık Su Yüzme Yarışları olacak; bu yıl Derince ile Değirmendere’nin ortasında yapılacak.

Ulusal Açık Deniz Yüzme Yarışları, İzmit Körfezi’nin iki yakasını bir kez daha birleştirecek. Gölcük Belediyesi, Derince Belediyesi, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Yüzme Federasyonu, Kocaeli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü iş birliğiyle bu yıl ikincisi düzenlenecek yarış için başvurular başladı. Derince’den Değirmendere’ye, körfezin karşı kıyısında ilk kez yapılacak olan asıl yarışma; 30 Temmuz Pazar sabahı Derince sahilinden başlayacak. Yarışmacılar, Körfezin bir ucundan diğer ucuna kadar 2 bin 650 metrelik mesafeyi Değirmendere Çınarlık Meydanı kıyısında yüzerek tamamlayacak.

DERİNCE’DEN DEĞİMENDERE’YE AÇIK YÜZME YARIŞI

30 Temmuz Pazar günü saat 10.00’da Derince sahilinde başlayacak yarışa katılan sporcular, iki saat içinde Değirmendere sahiline ulaşmaya çalışacak. Belirlenen süre içerisinde körfezin karşı yakasına ulaşamayan sporcular teknelerle denizden çıkarılacak. Yarışma; Değirmendere Çınarlık Meydanı Sahili’nde saat 13.30’da yapılacak ödül töreni ile tamamlanacak.

BAŞVURU TARİHİ 28 TEMMUZ

Kayıt işlemlerinin başladığı yarışmaya son başvuru 28 Temmuz Cuma günü saat 23:59’a kadar Türkiye Yüzme Federasyonu’nun internet sitesinden yapılabilecek. Yarışa katılmak isteyenler 0 545 412 41 30 numaralı telefondan detaylı bilgi alabilirler.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu