Haber

İsrail-Filistin savaşı: Hamas’tan İsrail’e ağır darbe! Ebu Ubeyde resmen açıkladı!

İsrail-Filistin savaşıyla ilgili son dakika haberleri: İsrail’in Filistin’deki katliam saldırıları 31’inci gününde de devam ediyor. Kassam Tugayları Sözcüsü Ebu Ubeyde, 27 İsrail askeri aracını imha ettiklerini açıkladı.

İşte İsrail-Filistin savaşında dakika dakika yaşanan gelişmeler:

HAMAS 48 SAATTE 27 İSRAİL ASKERİ ARACINI İmha Etti

21.42:El Kassam Tugayları Sözcüsü Ebu Ubeyde: El Kassam savaşçıları son 48 saatte 27 İsrail askeri aracını imha etmeyi başardı.

İSRAİL, EL CEZEERA MUHABİRLERİNİN BULUNDUĞU BÖLGEYİ BOMBALADI

21.16: İsrail savaş uçakları Gazze’de El Cezire muhabirlerinin bulunduğu binanın çok yakınına ağır hava saldırıları düzenliyor. Al Jazeera, Gazze’deki olayları anında dünyaya aktaran bir ajanstır. Bu yüzden hedefte. Bu arada Fransız basını 2 gündür El Cezire’yi hedef alıyor.

20.24:ABD Lideri Joe Biden, Netanyahu ile İsrail ve Gazze’deki son gelişmeleri değerlendirdi.

‘BU BİR SAVAŞ SUÇUDUR’

19.54:Lübnan Dışişleri Bakanı Abdullah Buhabib, İsrail’in sivilleri, çocukları, gazetecileri ve sağlık görevlilerini öldürmesinin bir savaş hatası olduğunu söyledi.

19.37:İsrail ordusu, Lübnan topraklarından İsrail’e 30’a yakın roket saldırısı düzenlendiğini, buna karşılık atışların yapıldığı noktalara top atışlarıyla vurulduğunu bildirdi.

NETANYAHU’DAN SKANDAL AÇIKLAMA

19.25:Netanyahu’dan skandal Gazze açıklaması: Hamas’ı yok ettikten sonra Gazze halkına “gerçek ve umut dolu bir gelecek” sunacağım.

18.42:İsrail Parlamentosu, devlet hazinesinden alınan yaklaşık 80 milyon Şekel’in İsrail Ordusu’na aktarılmasına karar verdi.

18.40:Gazze Sağlık Bakanlığı: İsrail ordusu Nasr Çocuk Hastanesi, Rantisi Hastanesi, Ruh Sağlığı Hastanesi ve Göz Hastanesini hedef aldı.

18.20:İsrail savaş uçakları Gazze’de Şifa Hastanesi’ne bağlı bir binanın çatısındaki güneş enerjisi panellerini bombaladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu