Haber

İçişleri Bakanı: 12 ilde 42 mağara ve barınak yıkıldı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Bölücü Terör Örgütü (BTÖ) teröristlerinin hazırladığı mağara ve barınakların yok edilmesi amacıyla yürütülen “KAHRAMANLAR” Operasyonunda 12 ildeki 42 mağara, barınak ve deponun imha edildiğini duyurdu.

Bakan Yerlikaya, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, BTÖ teröristlerinin hazırladığı mağara ve barınakların yok edilmesi amacıyla yürütülen “KAHRAMANLAR” Operasyonunda 12 ildeki 42 mağara, barınak ve deponun imha edildiğini duyurdu. Yerlikaya, paylaşımında, “J-SİHA ve ATAK helikopterlerinin Şırnak, Erzincan, Muş, Van, Bingöl, Hatay, Hakkari, Kars, Mardin, Tunceli, Siirt ve Bitlis’te görev aldığı Kahramanlar operasyonlarında; 7 AK -47 adet piyade tüfeği, 5 adet anti-personel mayın, 112,5 kg patlayıcı madde, 112,5 kg patlayıcı madde, 33 adet el bombası, 9 adet top, havan ve obüs mühimmatı, 15 adet el yapımı patlayıcı, 1 adet RPG-7 roketatar, 18 adet RPG-7 roket fırlatıcı itici fişekler 1 adet G-3 piyade tüfeği, 1 adet havan, 2 adet uçaksavar mühimmatı, 3 adet el bombası fırlatıcı mühimmatı, 127 adet kovan, IED üretiminde kullanılan 1.249 adet mühimmat, 7,62 mm uzunluğunda namlu, 7,62×54 makineli tüfek” dahil 22 adet telsiz tüfekler, 14,5 mm uçaksavar ve 12,7 mm uçaksavar mühimmatları ile çok sayıda gıda, yaşam ve sağlık malzemesi ile organizasyonel doküman ele geçirildi. Terör örgütünün kış aylarında kullanılmak üzere hazırladığı barınaklar tek tek tespit edilerek imha edildi.”

Yerlikaya, paylaşımında teröristlerin inlerini tek tek yok edeceklerini ve etmeye devam edeceklerini belirtti. Jandarma çalışanını tebrik eden Yerlikaya, görevine devam ederek, yılın 365 günü, 4 mevsim, 12 ay, gece gündüz operasyonlar yürüttüklerini, son terörist etkisiz hale getirilene kadar terörle mücadelenin kararlılıkla devam edeceğini belirtti. – ANKARA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu