Haber

HAKKARİ’DE ARIZA EKİPLERİ, KARLI YOLLARI AŞIP ELEKTRİK ARIZASINI GİDERDİ

HAKKARİ’nin Yüksekova ilçesinde, kar yağışı ve kuvvetli rüzgar nedeniyle elektrik iletim çizgileri kopunca 2 mahalle ve 20 köy elektriksiz kaldı. Elektrik dağıtım şirketinin takımlar, karla kaplı yolun bir kısmını araçla, bir kısmını ise yaya olarak gittiği bölgede, arızayı giderdi.

Yüksekova ve etrafında cumartesi ve pazar günü tesirli olan kar yağışı, hayatı olumsuz etkiledi. Yağış nedeniyle kimi yerleşim yerlerinin yollar kapandı. Bölgede vakit zaman tesirli olan rüzgar iletim çizgilerini koparınca 2 mahalle ve 20 köy elektriksiz kaldı. İhbar üzerine bölgeye Vangölü Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (VEDAŞ) grupları sevk edildi. Araçla bölgeye hareket eden 6 kişilik takım, yolun kapanması nedeniyle Dibekli Köyü yaylasına ulaşamayınca belediyenin karla çaba takımlarını arayarak yardım istedi. Yolun bir kısmını yürüyen takımlar, karla uğraş gruplarının yaklaşık 30 santimetreyi bulan karı temizlemesinin akabinde araçlarla bölgeye ulaşıp, arızayı giderdi.

İlçe merkezine 35 kilometre uzaklıkta bulunan Dibekli Köyü kırsalında yürütülen çalışmalar, şiddetli karla çaba çalışması nedeniyle yaklaşık 5 saat sürdü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu