Haber

Gürsel Tekin CHP’den istifa nedenini açıkladı! Canlı yayında bağırarak isyan etti

Son dakika Gürsel Tekin haberi: 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlere 2 aydan az bir süre kalmasına rağmen CHP’de her geçen gün yeni bir kriz patlamaya devam ediyor. CHP’nin lider adayını Esenyurt’tan aday göstereceği konuşulan partinin ağır başkanlarından Gürsel Tekin, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla CHP’den istifa ettiğini duyurdu.

GÜRSEL TEKİN CANLI YAYINA İSYAN ETTİ

Tekin, SZC TV’nin canlı yayınında CHP’den neden istifa ettiğini anlattı. CHP yönetimine adeta isyan eden Tekin, canlı yayında bağırarak Özgür Özel ve yönetimine büyük tepki gösterdi.

‘KİRA TALEP ETMİYORUM’

Tekin, istifa kararından önce Özgür Özel ve Ekrem İmamoğlu ile görüştüğünü belirtti. “Adaylığım orda burada kalsın. Hiç umurumda değil. Bu başvuruyu yapmadan önce Sayın Genel Başkan ve Sayın İmamoğlu ile de görüştüm.

Bana ‘Sen bizim kalbimizde değilsin’ diyebilirlerdi. ‘Diğer arkadaşlarla birlikte yürüyeceğiz.’ Hiçbir şeye bu kadar meraklı değilim. Kâr aramıyorum! “Hayatım bir mücadeleydi.”söz konusu.

‘O İSTİF DİLEKÇESİNİ 15 GÜN ÖNCE YAZDIM’

Tekin, istifa mektubunu 15 gün önce yazdığını söyledi. “CHP’de geçmişi temiz olan bir insanım. İstifa mektubu yazmanın bana kaç güne mal olduğunu ancak Allah ve eşim bilir. Ben o istifa mektubunu 15 gün önce yazdım.”İfadelerini kullandı.

İSTİF NEDENİNİ AÇIKLADI

Tekin, “Nedeni şu; kimseye ulaşamadım.  Yani Gürsel Tekin ömrünü buna adadı ve 40 yılını harcadı. Parti yöneticilerinden birine ulaşamadım. Başkan Vekiline ulaşamadım. Değerli Başkanıma mesaj yazdım. Bu ne anlama gelir? Biz insan değil miyiz? “Daha önce kimin telefonuna cevap vermedim?”Diyerek tepki gösterdi.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu