Haber

Gazze Şeridi’ne 14 Tır İnsani Yardım Ulaştı

İnsani yardım taşımak amacıyla açılan Refah Sınır Kapısı’ndan 14 tır daha Gazze Şeridi’ne geçti. İnsani yardım taşıyan 3 konvoy Gazze’ye ulaştı.

İsrail-Hamas çatışmaları 16’ncı gününde devam ederken, bir insani yardım konvoyu da Refah Sınır Kapısı’ndan Gazze Şeridi’ne geçti. BM yetkilisi yaptığı açıklamada, gıda ve ilaç gibi insani yardım taşıyan 14 tırın Gazze Şeridi’ne girdiğini ve yardımın Filistin Kızılayı ve Birleşmiş Milletler (BM) Filistinli Mültecilere Yardım Ajansı (UNRWA) tarafından teslim alındığını duyurdu.

Gazze Şeridi’ndeki Filistin Kızılayı’ndan bir yetkili, yardım konvoyunun yanlarına ulaştığını ve yardımların UNRWA’nın Gazze Şeridi’ndeki depolama tesislerine götürülmek üzere tırlardan indirilmeye başlandığını belirtti. Yardım konvoyunda yakıt bulunmadığı bildirildi.

Dünyanın dört bir yanından Gazze Şeridi’ne gönderilen yardımları taşıyan 20 tırlık ilk konvoy Cumartesi günü Gazze Şeridi’ne, 17 tırlık ikinci konvoy ise dün erken saatlerde Gazze Şeridi’ne geçti. Son konvoyla birlikte insani yardım taşıyan 3 konvoy da Gazze’ye ulaştı. Gazze Şeridi’ndeki Filistinlilerin ihtiyaçlarının karşılanması için günlük 100 tırın sınırdan geçmesi gerektiği belirtildi. – KAHİRE

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu