Ekonomi

FDIC: Signature Bank’ın iflasının temel nedeni kötü yönetimdi

FDIC, Signature Bank’ın iflasına ilişkin denetim raporunu yayınladı. Raporda, Signature Bank’ın iflasının temel nedeninin “kötü yönetim” olduğu belirtildi.

Signature Bank yönetiminin, bankanın büyüklüğüne, karmaşıklığına ve risk profiline uygun yeterli risk yönetimi uygulamalarını geliştirmeden ve izlemeden hızla ve denetimsiz büyüdüğüne işaret edilen raporda, banka yönetiminin iyiye öncelik vermediği belirtiliyor. kurumsal yönetişim uygulamaları, her zaman FDIC denetleyicilerinin yaygarasını dikkate almaz ve her zaman kontrol tavsiyelerini dikkate almaz. Zamanın hassas olmadığına dikkat çekildi.

Raporda, Signature Bank’ın hızlı büyümesini, temel likidite risk yönetimi uygulamalarını ve kontrollerini takip etmeden ve kripto endüstrisi mevduatlarıyla ilişkisinin riskini anlamadan büyük ölçüde sigortasız mevduatlara güvenerek finanse ettiği belirtildi.

FDIC kontrolünde işçi sorunu

Raporda, FDIC’nin Signature Bank denetimine ilişkin olarak bir dizi soruşturma yürütüldüğü, kontrol eylemlerinin daha erken hızlandırılabileceği, soruşturmaların zamanında yapılabileceği ve banka yönetimi ile irtibatın daha etkin olabileceği belirtildi.

Raporda, FDIC’nin ayrıca, Signature Bank’ın incelemelerinin zamanlamasını ve kalitesini etkileyen denetim personeliyle ilgili kaynak sorunları olduğu belirtildi.

Ajansın raporu, 2020’den bu yana, FDIC’nin New York bölgesindeki kontrol ekibindeki pozisyonların ortalama yüzde 40’ının boş olduğunu veya geçici işçilerle doldurulduğunu vurguladı. 12 Mart’ta FDIC, New York merkezli Signature Bank’a bir mütevelli atadı.

haber-cukurca.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu