Haber

Etiyopya ve Somali’deki sellerde 83 kişi öldü

Birleşmiş Milletler İnsani Uyum Ofisi (UNOCHA), son günlerde Etiyopya ve Somali’de etkili olan şiddetli yağışların neden olduğu sellerde 83 kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu.

HASAR VE CAN KAYBI

Birleşmiş Milletler İnsani Uyum Ofisi (UNOCHA) Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Etiyopya ve çevresinde son günlerde görülen olağandışı yağışların ardından meydana gelen sellerin büyük tahribata ve can kayıplarına yol açtığını duyurdu. Selden en çok etkilenen Somali’de 45 kişi hayatını kaybederken 23 binden fazla hayvan hayatını kaybetti. telef oldu. Yalnızca Somali’de en az 99.000 hektar tarım arazisi sular altında kaldı.

BİNLERCE KİŞİ EVİNİ KAYBETTİ

Etiyopya’da can kaybı 38 olarak açıklandı. Güney Milletler, Milliyetler ve Halklar Bölgesi’nde 30 kişi hayatını kaybetti. UNOCHA ayrıca ülkenin Oromia bölgesinde 8 kişinin hayatını kaybetmesine neden olarak 5.803 kişiyi evlerini terk etmeye zorladı. Bölgedeki yolların, okulların, yolların ve köprülerin altyapısında büyük hasar meydana geldi. Yetkililer bölge halkını koleraya olduğu kadar salgın hastalıklara karşı da dikkatli olmaları konusunda uyardı.

menderesajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu