Haber

Eskisehir’de Cumhuriyet Marşı düzenlendi

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyetin 100’üncü yılı münasebetiyle Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığınca “Cumhuriyet Yürüyüşü” düzenlendi.

Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Tepebaşı ilçesine bağlı Bozdağ ile Tandır mahalleleri arasındaki 7 kilometrelik parkurda gerçekleştirilen etkinlikte, Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, Başsavcı Yardımcısı Mehmet Özel, Gençlik ve Spor SporToplantıya İl Müdürü Osman Ercan, Adalet Bakanlığı çalışanları ve öğrenciler katıldı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Yeldan, Cumhuriyet’in 100 yıl önce kahramanların canlarını feda etmesiyle kurulduğunu belirtti.

Onlara layık olmaya çalıştıklarını belirten Yeldan, şunları kaydetti:

“Cumhuriyetimizi daha da güçlendirmek, gençlerimize ve çocuklarımıza daha iyi bir gelecek sunmak için her zaman birlikte çalışıyoruz. Bugün tarih sahnesinde değerli bir dönüm noktasıdır. Bunun manasını anlamak, gençlerimize anlatmak bizim hedefimizdir. Daha çok çalışarak vatanımızı, milletimizi, bayrağımızı daha yükseklere çıkaracağız. 100. yılımız kutlu olsun. Nice 100 yıllara.”

haber-ayas.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu