Haber

Eski basketbolcudan kasım ayında Sinop’ta deniz keyfi

Eski basketbolcudan kasım ayında Sinop’ta deniz keyfi

SİNOP – Eski basketbolcu Mete Felek boş zamanlarını yüzerek geçiriyor. Kasım ayında yüzmeye giden Felek, yüzmenin faydalarından bahsederek Sinop’un her mevsim yüzmeye uygun olduğunu söyledi.

Eski basketbolcu Mete Felek, uzun yıllar farklı kulüplerde basketbol oynadıktan sonra memleketi Sinop’a döndü. Ülker sporAltyapıda büyüdükten sonra Galatasaray’da ve farklı takımlarda basketbol oynayan Felek, memleketine döndükten sonra beden eğitimi öğretmeni olarak çalışıyor. Spor Bunu yaşam tarzı haline getiren Felek, boş zamanlarında koşuyor ve su sıcaklığı uygun olduğunda yüzüyor. Sinop’un her mevsim yüzmeye uygun bir iklime sahip olduğuna dikkat çeken Felek, yüzmenin faydalarından bahsederken herkese yüzmeyi tavsiye etti.

Sinop’un yüzme ve diğer sporlar için uygun olduğunu belirten Felek, “Yüzme beden ve ruh sağlığı açısından önemli. Bunu günlük hayatımda spor anlamında yapıyorum. Bu mevsimde yüzmemin sebebi suyun çok temiz olması. Biraz serin ve bu anlamda vücuda çok şey katıyor. Bunu periyodik olarak yapıyorum.” Bunu aynı zamanda egzersiz olarak da yapıyorum. Diğer zamanlarda koşuyorum ve yüzüyorum. Sinop’un insanlar için böyle imkanları var. Bir yere örnek vermek istiyorum. Suyun ulaşılabilir olduğu ve havanın güzel olduğu zamanlarda bir şekilde yüzmeye zaman ayırıyorum. Bugün denizin çok güzel olduğunu, “Herkesin girebileceği sıcaklıktaydı. Güneşli olsaydı başkaları da girebilirdi” dedi.

Yüzmenin fiziksel ve ruhsal faydalarına dikkat çeken Felek, “Yüzmek terapi gibidir, yüzerken kişi kendisiyle baş başa kalır. Vücudun tüm kasları çalıştığı için fiziksel olarak da çok anlamlıdır. Bu nedenle yüzmeyi tercih ediyorum. Bedenen ve ruhen çok olumlu etkileri olduğunu düşünüyorum. Sinop sonuçta doğanın bir mükemmelliği.” Karadeniz’in incisi, burada olmaktan ve yerlisi olmaktan gurur duyuyorum. Bu vesileyle şu açıklamayı yapmak istedim: Sinop, doğal güzelliklerinin yanı sıra balıkçılığı ve deniziyle de çok değerli bir noktada. Buna bir katkı olarak buranın denizinin her mevsim yüzmeye uygun olduğunu da belirtmek isterim. Sadece doğal “Bunu merak edenlerin her mevsim gelip burada yüzebileceğini söyleyebilirim. Ben bunu yapıyorum, yaz-kış, hava koşulları uygun olduğunda hep yüzme antrenmanı yapıyorum. Herkese tavsiye ederim” diye konuştu. söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu