Haber

Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nin ek hizmet binaları açıldı

İstanbul Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yapımı tamamlanan ek hizmet binalarının açılışı törenle gerçekleştirildi.

Bağışçıların desteği ile Kadıköy Toplum Ruh Sağlığı Merkezi Ek Bina Mutfak ve Ergoterapi Odası ile Çocuk Acil Binası hizmete açıldı.

Yeni ek binalarla birlikte yetişkin psikiyatrisi bölümüne 9, çocuk psikiyatrisi bölümüne 10 poliklinik odası daha eklendi.

Açılışta konuşan Kadıköy Kaymakamı Muhittin Pamuk, fiziki altyapı anlamında son dönemde sağlık alanında devrim yaşandığını söyledi.

Kadıköy’de 3 devlet hastanesi olduğunu ve ilçenin bu açıdan şanslı olduğunu ifade eden Pamuk, “Kaliteli bir sağlık hizmeti alıyoruz. Kalitenin daha da artması için devletimiz, hükümet ve il sağlık müdürlüklerimiz tarafından yeni imkanlar sunuluyor. Binayı yapmak güzel bir nokta ama orayı gerçek hastane yapan şey çok değerli hocalarımız ve çalışanlarımızdır.Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi sadece İstanbul’a değil tüm dünyaya hizmet eden ve katkı sağlayan beğenilen kurumlarımızdan biridir. Türkiye.Bu noktada tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.” dedim.

Ardından Kaymakam Pamuk, ek hizmet binalarının yapımında emeği geçen hayırseverlere desteklerinden dolayı teşekkür etti.

İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu da akıl hastalığının toplumda ayıp olarak algılandığını ve bunun gerçek olmadığını söyledi.

Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nin değerine değinen Memişoğlu, kamu hizmetlerinde bu tür hastalıkların tedavi alanlarının genişletilmesi gerektiğini ve bu konuda çalıştıklarını söyledi.

Konuşmaların ardından Kadıköy Kaymakamı Muhittin Pamuk, İstanbul İl Sağlık Müdürü Kemal Memişoğlu, Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Başhekimi Doç. Kurdeleyi keserek açılışını ek hizmet binalarının üretimine temel oluşturan Dr. Sema Baykara ile hayırsever iş adamları Ali Kemal Kopuz ve Cemil Ekşioğlu yaptı. Protokol heyeti daha sonra hastane bünyesinde açılan yeni bölümleri gezdi.

haberpamukova.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu