Haber

Dünya İtfaiyecileri İstanbul’da Yarıştı

Dünya itfaiyecileri İstanbul’da yarıştı

Dünyanın itfaiyecileri yangına değil madalyaya koştu

İSTANBUL – Dünya itfaiyeciler ‘Uluslararası İtfaiyeciler Dünya Şampiyonası’nda buluştu. Şampiyonaya 22 ülkeden toplam 450 itfaiyeci katıldı. Zorlu parkurlardan oluşan yarışmada itfaiye ekipleri 5 Eylül’e kadar kıyasıya yarışacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde 2-5 Eylül tarihleri ​​arasında düzenlenecek ‘Uluslararası İtfaiyeciler Dünya Şampiyonası’ başladı. 22 ülkeden 450 itfaiyecinin katıldığı yarışmada renkli görüntüler ortaya çıktı. Dünya itfaiyecileri atletik hünerlerinin yanı sıra kancalı merdivenle kuleye tırmanma, suyu hedefe çekme, engelli ve bayrak yarışlarında hünerlerini sergiledi. İstanbul İtfaiyesinin de katıldığı yarışta Türk itfaiyeciler merdivenle kuleye tırmanmak için mücadele etti.

“Bu tür yarışmaların bundan sonra düzenli olarak katılacağımız oyunlar olacağına inanıyorum”

İstanbul İtfaiye Daire Başkanı Remzi Albayrak, “İstanbul itfaiye teşkilatı olarak ilk kez Özbekistan’a katıldık. Bu tamamen itfaiye ve arama kurtarma ekiplerinin yarışması. Uluslararası itfaiye ve polis oyunlarına 2015’te katılmıştık. Önceki dönemlerde de oraya 30’un üzerinde madalya ve kupayla geldik. Ama bu içerik içerikli. Tamamen farklı bir yarış. Burada yaptığımız şey küçük bir olimpiyat oyunu, tamamen itfaiyecilerle ilgili. Olimpiyat atmosferi maçlar farklı ama en azından buraya misafir getirmek önemli. 22 farklı ülke, 450 sporcu, 100 küsur yönetici, bu işi bir arada yürütmek zor. İş ama biz bunu aştık, devam edeceğiz umarım. Sonuna kadar böyle. İnanıyorum ki bu tür yarışlar bundan sonra düzenli olarak katılacağımız oyunlar olacak. Böyle tatlı bir yarışmada hem İstanbul İtfaiyesinin gücünü hem de tüm dünya itfaiyesinin dışarıdaki gücünü göstereceğiz. Onlarla bağ kuruyoruz, onlarla birlik ve beraberlik içerisindeyiz. Sahip olduğumuz bilgi, beceri ve deneyimleri birbirimizle paylaşıyoruz. Doğal olarak onlara bu ortada kullandığımız araç, gereç ve ekipmanlarımızı göstereceğiz. İstanbul itfaiye teşkilatı aslında dünya standartlarında bir organizasyondur” dedi.

“Umarım ülke olarak iyi sonuçlar alırız”

Yarışmaya katılan Türk itfaiyeci Emin Yıldız, “Öncelikle heyecan verici. Dünyanın dört bir yanından itfaiyecilerle yarışıyoruz. Daha öğrenecek çok şeyimiz var, sevindirici bir şey. Ben de kısa bir süre önce yarıştım. Elbette rakipleriniz benden biraz daha iyiydi ama ben elimden geleni yaptım. Umarım.” Ülke olarak güzel sonuçlar alacağız” dedi.

haber-terme.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu