Ekonomi

Cunda’da ikinci satış ofisi

Kadın üreticilerin göz alıcı el yapımı eserlerini bir araya getiren “Mahalleevleri” projesinin ikinci satış ofisi Alibey (Cunda) Adası’nda açıldı.

Ayvalık Belediyesi Bakanı Mesut Ergin, polis başvuru ofisinin bulunduğu yeni hizmet binasında açılan satış ofisinin kadın girişimciler için değerli bir gelir kaynağı olduğunu belirterek, “Onların üretmesiyle gurur duyuyoruz.”

Geçtiğimiz yıl hizmete açılan Otomobiller Meydanı’ndaki (Dr. Fazıl Doğan Meydanı) satış ofisinin ardından ikinci satış ofisini eşi Canan Ergin, kadın üreticiler ve vatandaşların katılımıyla açan Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, şunları söyledi: : El yapımı çalışmalar satış ofislerimizde sergilenerek satışa sunulmaktadır. Buradan elde edilen gelir kadın girişimcilerimizin aile bütçelerine az da olsa katkı sağlıyor. Göreve geldiğimiz günden bu yana hayata geçirdiğimiz beş mahalle evimiz kadın girişimciler için değerli bir gelir kaynağı oldu. Satış ofislerimizle birlikte üretici hanımlarımız el emeği göz nuru çalışmalarının meyvesini toplamaya başladılar. Onlar ürettikçe gurur duyuyoruz.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

silopi-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu