Haber

Cumhurbaşkanı Taban Spor Lisesi’nin Ukraynalı Misafirleriyle Buluştu

Belediye Başkanı Alper Taban, İnegöl Spor Lisesi Erasmus Programı kapsamında kültürel etkileşim amacıyla Ukrayna’nın Çernobil kentinden gelen misafir öğrencilerle bir araya geldi.

İnegöl Spor Lisesi, kültürel etkileşimi amaçlayan Erasmus Programı kapsamında Kardeş Okul oluşumu kapsamında Ukrayna’nın Çernobil kentinden 14 kişilik bir heyeti ağırlıyor. Eğitim alanında çalışan 12 öğrenci ve 2 profesörün yer aldığı heyet, Pazar akşamı İnegöl’e geldi. Belediye Başkanı Alper Taban, cuma sabahı ülkesine dönecek olan kümeyi bu sabah Gastro İnegöl’de ağırladı.

İnegöl Milli Eğitim Şube Müdürü Serkan Çelik ve Spor Lisesi Müdürü Furkan Baştürk’ün katıldığı toplantıda konuk heyete İnegöl tanıtıldı. Lider Taban, kahvaltı programında konuklara hem şehri hem de değerlerini anlattı. Lider Taban, Gastro İnegöl’ün ve İnegöl’ün bu alandaki değerine de değinerek, misafir öğrenci ve öğretim üyelerine artık kendilerini İnegöl’ün istekli turizm elçileri olarak gördüklerini anlattı.

İnegöl Belediyesi’nin konaklama ve ulaşım desteğiyle cuma gününe kadar İnegöl ve çevre illeri gezecek olan grup, Pazartesi günü Oylat tipiyle şehri tanımaya başladı. Salı günü İznik’i ziyaret eden konuk ekip, Salı akşamı Sarıpınar Kırsal Mahallesi’nde Spor Lisesi öğrencisi bir öğrencinin evini ziyaret etti. Burada Türk aile yapısının tanıtılmasının yanı sıra ailelerin günlük yaşamı ve yerleşim ortamı da tanıtılmıştır. Bugün Bursa’nın merkezinde bir dizi ziyaret ve gezi yapacak olan konuklar, perşembe günü Spor Lisesi’ndeki etkinliklere katılacak. Cuma sabahı İnegöl’den ayrılarak ülkelerine dönecekler.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu