Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Rize’de seçim mesajı!

Son dakika Erdoğan haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rize’nin Güneysu ilçesinde vatandaşlara hitap etti. Kısa bir konuşma yapan Erdoğan, yarın Rize’de toplu açılışların yapılacağını ve kentsel dönüşüm çalışmalarını yerinde takip edeceğini duyurdu.

Erdoğan’ın konuşmalarından öne çıkanlar şöyle:

‘TÜRKİYE’Yİ ÇOK FARKLI BİR YERE TAŞIYACAĞIZ’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kazakistan’ın başkenti Astana’da düzenlenen Türk Devletleri Teşkilatı Devlet Başkanları Konseyi 10. Zirvesi’ne katıldıktan sonra yurda dönüşünde Ford’un Kocaeli Yeniköy’de yatırımla kurduğu yeni fabrikasının açılışına katıldı. 2 milyar euro. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, açılış töreninin ardından akşam saatlerinde yarınki programı için memleketi Rize’ye geldi. Rize-Artvin Havalimanı’ndan helikopterle babasının Güneysu ilçesindeki evine giden Erdoğan, ilçe merkezinde kendisini karşılayan hemşerilerine seslendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında, “Annem ve babamın evindeki sevgili kardeşlerim, uzun bir aradan sonra aranızda olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Allah yardımcımız olsun. Sizi tebrik ediyorum. ‘Allah gayretlerinizi artırsın’ diyorum. Seçimin üzerinden çok zaman geçti, geçen seçimde buradaydım, sonra gelemedik, tabi ki Türkiye genelindeki programlarda en çok oy aldığımız illerden başlayalım dedik, başladık. Bayburt’tan Gümüşhane’ye ve şimdi memleketim Rize’deyiz. Elbette yapabileceğimiz çok şey var. Yaptığımız çok şey var ve hep birlikte el ele vereceğiz. Eğitimden sağlığa, “Türkiye’yi büyük bir noktaya taşıyacağız” Adalete erişimin ve umarım bunların hepsinin olduğu çok farklı bir yer.”dedi.

‘RİZE VE İLÇELERİNDEN ÇOK GÜÇLÜ SES ÇIKARMAK İSTİYORUM’

“Yarın toplu açılış yapmak için buradayız”Erdoğan şunları söyledi: “Toplu açılışlar yapacağız ve Rize’deki kentsel dönüşümü yerinde görmek istedim. Ayder’deki dönüşümü yerinde görmek istedim. İnşallah tüm bunları yerinde görüp adımlarımızı atacağız. Bu noktada 5-6 ay sonra yerel ve belediye seçimleri var. Yerel seçimlerde özellikle Rize merkezde ev ev gezerek partimizi ilçelerimize de inşallah ulaştıracaksınız. Bildiğiniz gibi son seçimlerde milletvekili sayımızda bir düşüş yaşadık. Muhtemelen yerel seçimlerde aynı düşüşü yaşamayacağız. Bu çok farklı bir çaba gerektirecektir. İnşallah bu çalışmalarımızla Rize ve ilçelerinden çok güçlü bir ses çıkarabiliriz. Yarın umarım Rize’nin merkezinde kentsel dönüşümü görebiliriz. Daha sonra umarım Ayder’i bizzat görebiliriz. İnşallah bunlarla birlikte eksiklerimizi nasıl giderebileceğimizi planlayacağız” dedi.dedi.

Erdoğan daha sonra evine giderek dinlendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu