Haber

Beşiktaş Belediyesi, ilçe genelindeki binaların deprem risk analizine başladı.

Beşiktaş Belediyesi, olası Marmara depremine karşı ilçedeki binaların deprem risk analizine başladı. Beşiktaş Belediye Başkanı İş Akpolat da çalışmaları yakından takip ederek, “Olası afetlere karşı Beşiktaş’ımızı güçlendireceğiz” dedi.

Beşiktaş Belediyesi’ne bağlı Beşiktaş İmar AŞ ekipleri, Beşiktaş’taki bina stokunun risk analizine başladı. Gruplar, Ortaköy ve Mecidiye mahallelerindeki binalarda risk değerlendirmesi yaparak, yürüttükleri işlemler hakkında vatandaşları bilgilendirdi. Önder Akpolat çalışmaları yakından takip ederek olası deprem riskine dikkat çekti. Akpolat dedi ki:

“Bugün sizlerle Beşiktaş’ın geleceği için önemli bir adımı paylaşmak istiyorum. Beşiktaş İmar AŞ ile birlikte şehrimizdeki tüm binaların deprem risk analizini başlattık. 20 kişilik inşaat mühendisi, mimar ve teknik asistan ekibimiz başladı. 16 bin bina stokunun tamamı üzerinde çalışıyoruz.Bu kapsamlı çalışma “Muhteşem afetlere karşı Beşiktaş’ımızı güçlendireceğiz. Ülkemizde deprem gibi doğal afetlerin sık sık meydana geldiği bir gerçektir. 4 ay önce Kahramanmaraş’ta 11 ili etkileyen depremlerden sonra bu konunun ne kadar değerli olduğunu bir kez daha gördük. Dolayısıyla Beşiktaş olarak biz de bu gerçeği görüyoruz.” Bunu göz önünde bulundurarak şehrimizdeki binalarımızın güvenliğini sağlamak için çalışıyoruz. Bu çalışmalar Beşiktaş’ın geleceği için son derece önemli.

Çalışmamızın amacı, şehrimizde bulunan yapıların depreme dayanıklılık düzeyini belirlemek ve gerekli güçlendirme çalışmalarını yaparak Beşiktaş’ımızı olası afetlere karşı korumaktır. Şehrimize yaptığımız bu yatırımla sadece bugünü değil geleceği de düşünerek ilçemizi daha yaşanır bir yer haline getirmeyi hedefliyoruz. Bu nedenle tüm Beşiktaş halkının bu çalışmalara destek vermesini ve bu konuda duyarlı olmasını istiyorum. Halkımızın güvenliği ve refahı için elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Destek ve katkılarınızla güçlenerek Beşiktaş’ı daha yaşanabilir bir şehir haline getirmeye devam edeceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu