Haber

Başkan Önsay: “Türkiye’de siyaset ve seçim hizmet üzerinden yapılmaz”

AK Parti Kütahya İl Başkanı Mustafa Önsay, yeni göreve başlayan Hisarcık Kaymakamı ve yönetimini ziyaretinde açıklamalarda bulunarak, Türkiye’de siyasetin ve seçimlerin hizmete dayalı olmadığına dikkat çekti.

Önsay, yeni atanan AK Parti Hisarcık İlçe Teşkilatına yaptığı ziyarette İlçe Başkanı Ahmet Çümen ve ilçe yönetimine geçmiş olsun dileklerini iletti. Belediye Başkanı Fatih Çalışkan’ın da hazır bulunduğu ziyarette istişare ve değerlendirmelerde bulunan İl Başkanı Mustafa Önsay, yaptığı açıklamada, Türkiye’de siyasetin ve seçimlerin hizmete dayalı olmadığını söyledi.

Başkan Önsay, “Türkiye’de siyaset gerçekten hizmet üzerine kuruluysa, insanların hizmetleri ve kendi hayatlarındaki yansımalarını değerlendirebilecekleri bir teşkilata ulaşabilirsek Türkiye’de daha güzel olur. AK Parti olarak biz de Recep Tayyip Erdoğan’ın 20 yıldır ülkede neler yaptığını görmek isteriz.Yapamadıklarımızı konuşuruz, yapamayacaklarımızı insanlarla konuşmayı tercih ederiz.Temel politika budur. Türkiye 14 Mayıs 1950’den bu yana her seçime hep “en önemli seçim” diyerek girmiştir.Bizler hep var olma-yokluk savaşı içinde var olduk.Biliyoruz ki bugün 14 Mayıs’ta çıkabilecek bir sonuçta AK Parti kaybetmez, Recep Tayyip Erdoğan kaybetmez.Vatan kaybeder, millet kaybeder, ülkenin geleceği kaybeder.Eskiden olduğu gibi bu arkadaşlar Recep Tayyip Erdoğan’a ve AK Parti’ye karşı. işte bu kadar. arkadaşlar ne yapacaklar ne yapmak istiyorlar ne teklif edecekler? Ne yapacaklar ve nasıl yapacaklar? Merak ediyoruz, dinliyoruz, ne duyuyoruz? Hiç bir şey. Bir şey söyle, bu millet dinlesin konuşsun. Ama hayır, neden olmasın? Çünkü Türkiye’de siyaset hizmet üzerinden yapılmaz” dedi.

“Dışarıdaki bu ülkenin düşmanlarının aygıtları içeride”

Önsay, “Bu ülkenin düşmanları var, bu ülkenin dışındaki düşmanların iç aygıtları var. Bunları burada trompet ederek milletimizi kandırmaya ve her seferinde ayaklarını çevirmeye çalışıyorlar. Yine aynısını yapıyorlar. Ondan önce biz AK Parti’nin girdiği ve kazandığı 15 seçimde hep aynı şeyi yaptı.Bu değerli seçim,neden değerli bir seçimdir?Çünkü tesis etmeye çalıştığımız noktaya düşman olan ve engel olmak isteyen güçlerle, yapmak, bu ülkeyi getirmek, sonucun prestijiyle bu ülkeyi taşımak isteyenler, burada bir şeyler yapmak isteyenler, halkın refahı için çalışmak isteyenler, halkın yanında olmak isteyenler var” dedi. isteyenlerle savaş. 14 Mayıs’ta yapacağımız asıl şey buna karar vermek” dedi. – KÜTAHYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu