Haber

Bakan Göktaş, İl Müdürleri ile görüştü

ANKARA (İGFA) – Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, “Türk Yüzyılı, sosyal politikalar, sosyal hizmetler ve yapılanmada bireye, aileye ve topluma yönelik yardımlar kapsamında tüm hedeflerimizi gerçekleştirdiğimiz yeni bir yüzyıl olacak” dedi. ve gücünü milletten alan devlet anlayışıyla kültürümüzün aktarılması” dedi. söz konusu

İl ziyaretlerinde tanıştığı bakanlık hizmetlerinde canla başla çalışan aile fertleri olan işçiler ve il müdürleri ile görüşme ve istişarelere büyük önem verdiğini belirten Bakan Göktaş, “Sizler belediyenin yerel yöneticilerisiniz. Bakanlığımız. Çok değerli bir konumdasın. Bakanlığımız vesilesiyle devletimizi halkımıza hizmet yoluyla bağlayan çok önemli bir misyonu yerine getiriyorsunuz. Bu hayati görevin ne kadar değerli olduğunu deprem döneminde anladık. Bunu sadece bu deprem döneminde değil, afet döneminde ve sel felaketlerinde de fark ettik. Devletimizin, milletimizin birbirine sımsıkı bağlı anneleri, babaları, yaralarını saran kardeşleri olduk.” dedi.

“BU ÜLKEDE AİLE MERKEZLİ BİR VİZYON TANIMLAYACAĞIZ”

Bakan Göktaş, bakanlığın çocuklara, kadınlara ve dezavantajlı gruplara yönelik çalışmalar yürüttüğünü ve sosyal donatıları yeniden tanımladığını hatırlatarak, şunları kaydetti:

“Aile nasıl toplumun merkezi ise, Bakanlığımız da şehirlerimizde kamu kurumlarının merkezinde yer almalıdır. Özellikle kadına yönelik şiddet ve çocuk istismarı konusunda kolluk, jandarma, hakim ve savcılarla aktif işbirliğinin koruyucu ve önleyici bir güç olacağına inanıyorum. Bu ülkede aile merkezli bir vizyon belirleyeceğiz. Tüm dezavantajlı kümeleri güçlendirmek bizim elimizde. Bütün bunları birlikte yapacağız. Daha çok çalışacağız, daha titiz, daha ilgili, daha şefkatli olacağız. Bildiğiniz üzere bakanlığımızın hizmet ve ilgi alanı oldukça geniştir. Çünkü biz Aile Bakanlığıyız. Aile her şeyden önce gelir, aile her şey demektir. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sayesinde Türkiye’nin tüm gücünün ve neşesinin yansıdığı aynaların ışıltısında sizin de büyük payınız var.”

Konuşmaların ardından İl Müdürleri illerinde yürütülen çalışmalar hakkında Bakan Göktaş’a bilgi verdiler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu