Haber

Artvin-Erzurum karayolu heyelan nedeniyle trafiğe kapatıldı

Artvin-Erzurum karayolu heyelan sonucu trafiğe kapatıldı.

Artvin-Erzurum karayolunun 8’inci kilometresindeki Deriner Barajı 4 Tünel mevkiinde yamaçtan kopan kaya parçaları yola devrildi.

Heyelan nedeniyle kaya kütleleri tarafından kapatılan tünelin girişindeki beton hasar gördü.

Artvin-Erzurum karayolu güzergahını kullanacak sürücüler jandarma ekipleri tarafından 1. kilometrede durdurularak farklı güzergahlara yönlendiriliyor.

Artvin Valisi Yılmaz Doruk, İl Jandarma Komutanı Piyade Albay Yıldırım Saygılı ile birlikte heyelan bölgesine giderek Karayolları ekiplerinden bilgi aldı.

Doruk, gazetecilere yaptığı açıklamada, son günlerde Artvin’in çeşitli yerlerinde sık sık heyelan ve kaya düşmelerinin yaşandığını söyledi.

Şavşat ve Yusufeli yolunda yoğun olarak heyelanların meydana geldiğini ifade eden Doruk, “Her sene benzer şeyler yaşıyorduk ama bu sene eşi benzeri olmayan heyelanlar ve kaya kırılmaları oluyor. Bu sene şehrimize çok yağmur yağdı kar yağdı. çabuk eriyor, kayalar hareket ediyor ve bu tür vakaları sık sık yaşıyoruz.” dedi.

“Bütün bölgeyi tarayıp farklı risk alanları varsa önlemimizi alacağız”

Doruk, teknik ekiplerin bölgede araştırma yapmak üzere Artvin’e geleceğini bildirdi.

“Teknik ekipler gelecek. Tüm bölgeyi tarayıp farklı riskli alanlar varsa önlemimizi alacağız.” Doruk’un açıklaması şöyle:

“Artvin-Yusufeli-Erzurum yolumuz heyelan nedeniyle şu anda kapalı. Ekiplerimizi bekliyoruz. Önce riski belirleyeceğiz. Burayı açmamız zaman alacak bir şey değil ama devam ettiriyoruz. Tespitleri yapıp riski ortadan kaldırdığımızda yolu açacağız ama bir saate yakın görünmüyor. Erzurum’a gidecek arkadaşlarımıza farklı yolları kullanmalarını tavsiye ediyoruz.”

Öte yandan Vali Doruk açıklama yaparken, aynı bölgede heyelan yaşanması da kameralara yansıdı.

avanoshaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu