Teknoloji

Apple Sanal Gerçeklik Gözlüğünün Fiyatı Hakkında Yeni İddia

ABD merkezli teknoloji devi Apple, uzunca bir müddettir yeni bir eser ile gündemde. Bu eser, bir sanal gerçeklik gözlüğü. Yıllardır konuşulan eser, bugüne dek hiçbir somut gelişmeye konut sahipliği yapmadı. Fakat kesim kaynaklarına bu olağan. Çünkü Apple’ın bu ekipmanı 2023 yılında piyasaya süreceğine inanılıyor. 

Gelen son haberler ise bu ürün ile ilgili hem teknik detay hem de fiyat bilgisi veriyor. Kaynağımız; Apple ile ilgili sızdırdığı bilgilerle bilinen Bloomberg çalışanı Mark Gurman. Gurman tarafından yapılan son açıklamalar, Apple’ın önemli manada değerli bir sanal gerçeklik ekipmanı üzerinde çalıştığını lakin teknik özelliklere baktığımızda, bu fiyatın karşılığını sonuna kadar verebileceğini düşündürüyor.

Apple’ın sanal gerçeklik gözlüğü, 3.000 dolara satılabilir!

Mark Gurman’ın açıklamasına nazaran Apple’ın sanal gerçeklik gözlüğüne sahip olmak isteyen bir tüketici, 2.000 ila 3.000 dolar gibi ciddi bir parayı gözden çıkarmak zorunda kalacak. Bu fiyat caydırıcı gelebilir ancak Mark Gurman’a nazaran gözlük, bir MacBook’un göze takılan bir versiyonu olacak. Kaynağımız; gözlükte Mac bilgisayarlara da güç veren M2 işlemcinin kullanılacağını, 10’dan fazla kamera ile donatılacağını ve bölümün en güzeli olan ekranla geleceğini söz ediyor. 

Açık konuşmak gerekirse bu fiyatın bizi şaşırtmadığını söyleyebiliriz. Çünkü mevzuyla ilgili açıklamalar yapan bir öteki isim de tecrübeli bir Apple analisti olan Ming-Chi Kuo’ydu. Bundan birkaç ay önce açıklama yapan Kuo’ya nazaran Apple’ın sanal gerçeklik gözlüğü, 2.000 ila 2.500 dolar aralığında satışa sunulacaktı. Bu ortada; bu gözlüğün önümüzdeki yıl prestijiyle piyasaya sürüleceği ve yıllık sevkiyat oranının 700 bin ila 800 bin aralığında olacağının konuşulduğunu da belirtelim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu