Haber

Amerikalı diplomatlardan Biden’a Gazze uyarısı

Amerikan medya kuruluşu CNN International’ın elde ettiği diplomatik telgrafa göre, Ortadoğu’da görev yapan ABD’li diplomatlar, Biden yönetiminin Gazze’deki saldırılarla ilgili İsrail’e verdiği desteğin Arap halklarında ABD’ye karşı öfke yarattığını bildirdi.

Umman’daki ABD Büyükelçiliği’nden gönderilen telgrafta, güvenilir kaynaklarla görüşmelerin yapıldığı belirtildi. “Mesajlaşma alanında fena halde kaybediyoruz.” İfadesi kullanıldı. Telgrafta, ABD’nin İsrail’e verdiği desteğin, bölgede “olası savaş suçlarına karşı maddi ve manevi destek” olarak tanımlandığı kaydedildi.

Mısır’da yayınlanan bir gazete, Kahire’deki ABD Büyükelçiliği’nden gönderilen bir başka telgrafta şöyle diyordu: “Biden’ın Filistinlilere yönelik vahşeti ve umursamazlığı diğer tüm ABD başkanlarınınkini aşıyor.”Haberin bu başlık altında yayımlandığı yönünde uyarı yapıldı.

Politico, 8 Kasım’da yayınladığı ve Washington yönetimini eleştiren diplomatların yazdığı ve ABD Dışişleri Bakanlığı’ndan sızdırıldığı iddia edilen bir açıklamaya dayanan haberinde, bazı ABD’li diplomatların hükümetin İsrail yanlısı politikasını eleştirdiğini belirtti. “Bu, ABD’nin önyargılı ve sahtekar bir aktör olduğu algısına katkıda bulunuyor.”Bu nedenle eleştirildiğini iddia etti.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu