Haber

Almanya Cumhurbaşkanı Togg’u Gaziantep’te test etti

GAZİANTEP (İGFA) –Türkiye’nin yerli ve milli otomobili TOGG ile Gaziantep sokaklarında yolculuk yapan Sören Link, Büyükşehir Belediyesi Başkanlık Binası’ndan Kardeş Şehir olması nedeniyle kendi şehrinin adını alan Duisburg Caddesi’ne doğru yola çıktı.

Gezi öncesi Önder Fatma Şahin’i makamında ziyaret eden Lider Link ve beraberindeki heyet, Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenen Nurdağı ve İslahiye için iş birliği, yeşil şehir, yapılacak yeni çalışmalar gibi konularda görüş alışverişinde bulundu. ortaklaşa ve deneyim paylaşımı.

Duisburg Belediye Başkanı Link, depremden etkilenen ilçeleri ziyaret etmenin yanı sıra, yeşil şehir yatırımları ve hidrojenle çalışan toplu taşıma sistemlerine yönelik yapılan hazırlıkları inceleyerek bu çalışmalardan yararlanmak istediklerini belirtti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, makam ziyaretinde yaptığı konuşmada, 6 Şubat Depremi’nin ardından yardıma ilk koşan ülkeler arasında Almanya ve Duisburg’un bulunduğunu belirterek, “Almanya’da yaşayan vatandaşlarımız ellerinde ne varsa çok hızlı bir şekilde bize gönderdiler. . Siz dostlarımızın, kardeşlerimizin desteğiyle daha da güzelleşiyoruz. Acımızı hafifletmek için dostlarımıza ihtiyacımız olacak. “Bugün burada olmanız, Gaziantep’e gelmeniz, deprem bölgesine ziyaretiniz inanılmaz insani bir duruştur” dedi.

YENİ DÖNEMDE HER İKİ ŞEHİR EKONOMİSİNİ KOLAYCA GÜÇLENDİREBİLİRİZ

Duisburg Belediye Başkanı Sören Link, deprem felaketinin ardından Gaziantep’ten gelen ilk haberin ardından hızlı bir şekilde Gaziantep’e yardım etmek için çalışmalara başladıklarını vurgulayarak, “11 yıllık görev süremin en ilgi çekici ve etkileyicisi Gaziantep’ten manzaralardı. Belediye Başkanı. Aynı zamanda burada insanların ne kadar sıkı çalıştığını görmek bizi çok etkiledi. Ziyaretlerimizde Gaziantep’in yeşil şehir çalışmalarını görüp burada neler yapıldığını anlayarak deneyimlerinizden faydalanabilir ve karşılıklı paylaşımlarda bulunabiliriz. Hidrojen ve iklim konularında çok daha iyi işbirliklerinin olması gerektiğini düşünüyorum. “Bu konuları sizlerle birlikte çok daha ileriye taşımak istiyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu