Haber

AK Parti Bursa Milletvekili Refik Özen: Yaptık, yapıyoruz, daha iyisini yapabiliriz

BURSA (İGFA) – AK Parti Bursa Milletvekilive 28. Dönem için bire bir Bursa 1. Bölge 2.’si adayı Refik İhtimam,İGF TV ve Hepsi Duysun TV’nin ortak yayınında yer alan Odak Noktası programına konuk oldu.

moderatörlüğünde İhtimam Vekili Merve Özdemir Çevik’IGF Genel Lideri ve Baş Editörü Herkes Duyuyor Mesut Demir’sorularını yanıtladı.

Birinci klasmanda biteceği kanaatinde olduğunu ifade eden İhtimam, halkın tercihini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan yana kullanacağına inancının tam olduğunu söyledi.

Zor bir 5 yıl geçirdiklerini anlatan Özen, Türkiye’nin özellikle pandemi döneminde bu güçlü süreçten çıkan bir ülke konumunda olduğunu kaydetti. Dünyada bu kadar ağır felaketlerden sağ çıkabilen başka bir ülkenin olabileceğini düşünmediğini belirten İtina, bunun üstesinden gelme konusunda 21 yıllık tecrübe ve deneyim olduğunu söyledi.

Özen, Türk Yüzyılı’nın 14 Mayıs’ta başlayacağını duyurdu.

“MUHARREM’E GÖNÜL VERENLERİN DİLEĞİ…”

Cumhurbaşkanlığı adayı Muharrem İnce’nin çekilme sürecine ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Refik Özen, “Meral Akşener bu tabloya ‘kumar masası’ dedi. Şimdi ‘şantaj masasına’ dönüştü. Çekilip çekilmemek kendi tercihi Komplolarla bu şekilde bitsin Muharrem Bey biz aday olsak da olmasak da sahada iddialıyız dedim ilk turda yüzde 50’yi rahatlıkla geçeriz dedim. Sonuç burada mesele şu ki, Cumhurbaşkanımıza verilen oylarda bir kayma olmayacak aslında bizi ilgilendiren bir durum yok.Mesele Muharrem Bey’e gönül verenler yapılanları gördüler ve hakkını verdiler. Büyük ve güçlü bir Türkiye olma yolunda hızla ilerleyen tam bağımsız bir Türkiye tezinde yer alan Türkiye’yi inşa etme iddiasında olan, terör örgütleriyle en büyük gayreti gösteren, onlara boyun eğmeyen, teröre karşı elinden geleni yapan tercihler. Emperyalistlerin, tavır almış olan Cumhur İttifakı’nı kullanmalarını istiyorum” dedi.

“YERLİ VE MİLLİ HAREKETLERLE MİLLETİMİZE GÜVEN TAŞIYORUZ”

Özen, “Biz bu millete özgüven verdik” dedi. “Kabul etmedik, etmeyeceğiz. Biz bu milleti IMF’nin esaretinden kurtardık. Onun için önümüz açık. Memur, emekli ve emekçilere yaptığımız iyileştirmeler bu ülkede olmazdı. ülke” dedi.

“KEREM KINIK’IN İSTEĞİ GERÇEKLEŞTİ”

Bu arada Bursa Milletvekili Refik Özen, canlı yayında son dakika bilgisi alan Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık’ın istifasıyla ilgili olarak, “Şok oldu. Geç kalınmış bir olaydı” dedi.

Bursalıların kendilerini hiçbir zaman yalnız bırakmadıklarını belirten İhtimam, 14 Mayıs’ta Bursalıların kendilerini yalnız bırakmayacağına inandığını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu