Ekonomi

Adana Ticaret Odası Başkanı: Kahramanmaraş depremi unutulmaz bir yer haline geldi

Adana Ticaret Odası Başkanı Yücel Bayram, “Bu felaket milletimizin yaşadığı en acı tecrübelerden biridir ve tarihte unutulmaz bir yere sahiptir.”

Kahramanmaraş merkezli depremin birinci yıl dönümü yaklaşırken Türkiye acıyı ve kayıpları bir kez daha anıyor.

Adana Ticaret Odası Başkanı Yücel Bayram ise yaptığı açıklamada, “Bu felaket milletimizin yaşadığı en acı tecrübelerden biridir ve tarihte unutulmaz bir yere sahiptir. 6 Şubat Kahramanmaraş merkezli deprem 11 ilimizi ciddi şekilde etkilemiş ve derinlerde bırakmıştır. anılarda izler var. Bu yıl dönümü depremin kaçınılmazlığını simgeliyor.” “Bize bir kez daha hatırlatırken alınması gereken tedbirlerin önemini de vurguluyor” dedi.

‘Ne anılar ne de acılar unutulur’

Türkiye’nin 6 Şubat 2023 sabahına yıkıcı bir depremle uyandığını ve aynı gün ikinci büyük depremi yaşadığını hatırlatan Başkan Bayram, “Birincisi 7,7, ikincisi 7,6 olan deprem, Kahramanmaraş’ı, Kilis’i, Diyarbakır’ı, Adana’yı, Osmaniye’yi, Gaziantep’i, Şanlıurfa’yı, Adıyaman’ı vurdu. “Malatya ve Hatay’da büyük yıkıma yol açtı. Kayıplarımız ve yaralılarımız oldu. Acımız büyük ve ilk günkü kadar taze” dedi.

Deprem sonrasında hem devletin hem de Türkiye’nin dört bir yanından gelen yardım ve desteklerin ‘Anadolu Mozaiği’ndeki yaraların iyileşmesine yardımcı olduğunu kaydeden Başkan Bayram, Adana Ticaret Odası olarak, depremin ilk saatlerinden itibaren kesintisiz olarak sahada olduklarını ifade etti. deprem. Çevre illerdeki havalimanlarının kullanılamaz hale gelmesinin Adana’yı lojistik üs haline getirdiğini anlatan Bayram, şöyle konuştu:

“İlki 7,7, ikincisi ise 7,6 büyüklüğündeki deprem Kahramanmaraş, Kilis, Diyarbakır, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya ve Hatay’da büyük yıkıma neden oldu. Adana diğer illere göre nispeten daha az etkilendi. Valiliğimiz öncülüğünde, Adana’da ‘lojistik üs’ oluşturduk. Hemen hemen tüm yardım ve takviye grupları, Adana Şakirpaşa Havalimanı ve İncirlik Üssü’ne indi. Buradan üyelerimizin desteğiyle yardımlar ilimiz ve çevre illere dağıtıldı. Günlerce sahadaydık. Adana’da ne gerekiyorsa orada toplayıp dağıttık.”

‘Pahalı bir deneyim yaşadık’

ATO Başkanı Yücel Bayram, depremin yarattığı acının büyük bir deneyim olduğunu, benzer felaketlerin bir daha yaşanmaması için herkesin üzerine düşeni yapması gerektiğini vurguladı. Bayram, Türkiye’nin deprem kuşağında olduğunun unutulmaması gerektiğini belirterek, millet olarak depremle birlikte yaşamamız gerektiğinin altını çizdi. – ADANA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu